Anasayfa / EĞİTİM / ANAOKULU EVE UZAK MI OLMALI YAKIN MI?

ANAOKULU EVE UZAK MI OLMALI YAKIN MI?

Anaokulu eve yakın mı uzak mı olmalı

Anaokulu seçiminde ailelerin aklını karıştıran en önemli mevzulardan biri de seçilecek anaokulunun eve uzak mı yoksa yakın mı olacağı… Çoğu anne babanın karar vermekte güçlük çektiği konuların başında bu geliyor. Bu karışıklıkla ilgili uzmanlar ne tavsiye etmekte? İsterseniz bunlara eğilelim…

Uzmanlar, anaokulu seçiminde okulun eve yakın olması taraftarı. Anne ve babadan bir tanesi çalışmıyor ise anaokulunun eve yakın bir yerde olması gerektiği belirtiliyor. Tabi bunun için ailenin şartlarının uyması da birinci şart. Eğer şartlar bunun için müsait değilse güçlü bir alternatif daha var.

Aile büyükleri eğer çocukla ilgilenebilecek sağlığa sahipse, okul onların evinin yakınlarında da olabilir. Bu da mı olmadı? O zaman yapılacak şey, işyerinizin yakınında bulunan bir kurumun kapısını çalmak.

Anaokulu eve yakın olması neden önemli?

Peki, çocuğun okulunun size yakın olması neden bu kadar önemli? Bunun sebebi aslında oldukça basit. Çocuğunuz her an hasta olabilir ya da okulda bir kaza geçirebilir. Bu gibi olumsuz durumlarda, çocuğunuza yakın olmak anne ve baba için oldukça önemlidir.

Anaokulu eve yakın mı uzak mı olmalı

Anaokulu seçimi yapılırken, yakın olmasından ziyade kurumun güvenirliğini de iyi araştırmak lazım. Ebeveynlerin anaokul seçiminde yakınlığı tercih etmesinde önemli etkenlerden biri de şu: Çocuğun okuldan çıktıktan sonra zamanının önemli bir kısmını serviste geçirmesi bir dezavantaj olarak görülüyor.

“Anaokulu seçimi yapılırken, yakın olmasından ziyade kurumun güvenirliğini de iyi araştırmak lazım.”

Anaokulu tam gün mü yarım gün mü olmalı?

Kafa kurcalayan en önemli meselelerden biri de çocuğun okula yarım gün mü tam gün mü devam etmesi gerektiği. Açıkçası bu, farklı görüşlerin savunulduğu bir alan. Uzmanların önemli bir kısmı, tam günün faydalı olduğundan söz ediyor. Buna gerekçe olarak da çocuğun okula saatinde gelip saatinde gitmesinin disiplin kazandıracağı gösteriliyor.

Yine de ilk etapta bu yapının biraz esnek olması gerektiğine de işaret ediliyor. Çocuğun mevcut durumu ve bu düzene hazır olup olmadığı da konunun belirleyici bir unsuru. Çocukla yapılacak olan sohbetler, durumu hakkında da gerekli ipucunu verecektir.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

LGS sınavı koray varol

LGS SINAVI İÇİN SON TAKTİKLER!

Eğitimci Koray Varol, LGS’ye, 10 gün kala öğrencilerin sınav başarısını artıracak son taktikleri derledi. Öğrencilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir