Anasayfa / EĞİTİM / BİLİM - TEKNOLOJİ / DA VİNCİ’DEN ÇOCUKLARA YENİ PROGRAM! GÖREVİMİZ: İNSAN VÜCUDU

DA VİNCİ’DEN ÇOCUKLARA YENİ PROGRAM! GÖREVİMİZ: İNSAN VÜCUDU

Görevimiz: İnsan Vücudu

Da Vinci’den çocuklara doktorluk mesleğini tanıtan yeni program!

Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın çocuklar için hazırladığı yeni bilim programı Görevimiz: İnsan Vücudu ile çocuklar, insan vücudunu eğlenceli bir şekilde öğrenirken doktorluk mesleğini yakından tanıyorlar.

Görevimiz: İnsan Vücudu programında, birbirinden zeki ve eğlenceli ikiz doktor kardeşler Chris ve Xand van Tulleke tıp bilimini, biyolojinin büyüleyici dünyasının yardımıyla vücudun sıradan işleyişini ve sıra dışı durumlarda nasıl tepkiler verdiğini yakından inceleyerek çocuklara anlatıyorlar.

Çocuklar, bu programda gerçek hastalarla ilgilenip, insan vücudunu keşfederken doktorluk mesleğini de yakından deneyimliyorlar. Kırılan kemikler görüyor, kaslarını, organlarını tanıyor ve birçok sıra dışı durumla karşılaşarak neler yapılabileceğini öğreniyorlar. Birbirleri üzerinde çeşitli deneyler de yapan çocuklar, eğlenceli bu yeni bilim programında kendilerinin bile bilmediği birçok şey keşfediyor ve doktorların hayıtımızdaki yerini görüyorlar.

100’den fazla ülkede yayınlanan ve dünyaca ünlü eğitim içerikleri ile tanınan Da Vinci’nin çocuklara doktorluk mesleğini gösteren ve vücutlarıyla ilgili her şeyi keşfetmelerine imkan sunan yepyeni bir program olan Görevimiz: İnsan Vücudu, 27 Nisan’dan itibaren her Cuma Da Vinci’de çocuklarla buluşacak.

Çocuklar, Görevimiz: İnsan Vücudu programına aynı zamanda, istedikleri zaman istedikleri yerde öğrenebilmelerini sağlayan Da Vinci Kids App’den de erişebiliyorlar.

Geleceğe daha hazır nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Televizyon Kanalı ve çocuklarla yeni buluşan Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmakta, dünyayı keşfetmek azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmakta ve topluma daha yararlı bireyler olmalarını sağlamaktadır. 2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Televizyon Kanalı’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanmakta ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları göstermektedir.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Yeni Çağın Meslekleri

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ GENÇLERİMİZİ YENİ ÇAĞIN MESLEKLERİNE HAZIRLAMALI

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından derlenen bilgilere göre Türkiye’de 2017 yılında bilişim pazarı büyüklüğünün 116,9 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir