Anasayfa / EĞİTİM / BİR ZAMAN VE MEKAN BAĞIMSIZLIĞI: UZAKTAN EĞİTİM

BİR ZAMAN VE MEKAN BAĞIMSIZLIĞI: UZAKTAN EĞİTİM

Uzaktan eğitim

Uzaktan eğitim sisteminin, sevilen sistemlerden biri olduğunu söyleyerek yazımıza başlayabiliriz. Evet, mekan ve zaman bağımsızlığının sağlandığı, sanal mecrada, gerek görüntülü, gerekse sesli olarak derslere katılımın sağlandığı, istenilen derse istenilen vakitte geri dönme imkanının bulunduğu uzaktan eğitimi yakından inceleyelim. 

Uzaktan eğitim sistemi, gelişmiş ülkelerin başvurduğu en modern eğitim yöntemlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Sistemi gözde yapan bir çok unsur bulunuyor. Avantajları oldukça fazla olan uzaktan eğitim, zamanın verimli kullanılması açısından oldukça değerli. Öğrenci merkezli bir yapıya sahip olan metot, fırsat eşitliğini de beraberinde getiriyor. Fiziksel engeli bulunan öğrenciler için hem ciddi bir olanak sunuyor hem de bölgesel ve coğrafi açıdan engeli ortadan kaldırıyor.

“Ders işleme tekniklerinde teknolojiden faydalanılan eğitim sisteminde, geleneksel eğitimden farklı olarak daha modern yöntemler uygulanıyor.”

Uzaktan eğitim

Masrafsız eğitim

Çalışma mecburiyeti bulunanların öğretimlerini aksatmamaları için uzaktan eğitim oldukça değerli. Bununla birlikte, çeşitli sebeplerle eğitimini tamamlayamamış kişilerin, bu sürece devam etmeleri de bu eğitimle mümkün. Sistem ile öğrenciler bilgiye çok daha kolay bir şekilde ulaşma imkanı bulur, ulaşım, beslenme, konaklama gibi masraflar da ortadan kalkar. Mekan bağımsızlığı sağlayan bu eğitim metodunun en sevilen yanı ise internete erişim olan her yerden sürece katılmayı sağlaması.

“Herkes için uygun olan bu eğitim sistemi, hayat şartlarınızı değiştirmeden eğitime devam edebileceğiniz çağdaş bir eğitim sistemi olarak önemli katkılar sağlıyor.”

Diploma detayı 

Uzaktan eğitim alan öğrenciler, canlı dersler sayesinde dinamik ve etkin bir öğretim sürecine dahil olmuş olurlar. İstedikleri zaman uzman öğretim görevlileri ile mesajlaşarak iletişime geçebilirler. Bu sistemde sınav seçeneğiyle ilgili düzenlemeler Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yeniden düzenlenmiştir. Buna göre, internet ortamındaki sınavların not ortalamasının ağırlığı yüzde 20’dir. Dönemin sonunda ise gireceğiniz finaldeki notunuzun ortalama ağırlığı yüzde 80’dir. YÖK, uzaktan eğitim mezunlarının diplomalarıyla ilgili yaptığı düzenlemeyle de yeni bir karar almıştır. Bu karara göre, mezunların diplomalarında uzaktan eğitim aldıklarının belirtilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Anaokulu

AİLELERE ANAOKULU İLK GÜNÜ UYARILARI

Anaokulu süreci, çocuğun hayatındaki her başlangıçta olduğu gibi hem çocuk hem de aile için zorlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir