Son Haberler
Anasayfa / EĞİTİM / İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS BAŞVURUSU İÇİN BUGÜN SON GÜN

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS BAŞVURUSU İÇİN BUGÜN SON GÜN

Washington (ABD), Londra (Birleşik Krallık) ve Alor Setar’da (Malezya) araştırma yapma fırsatı da sunan İbn Haldun Üniversitesi 2018-2019 Güz Dönemi yüksek lisans erken kayıt başvuruları devam ediyor. Modern bilimi, geleneksel ilimle karşılaştırmalı olarak ele alan ve 3 dilde zorunlu eğitim modeli ile dikkat çeken İbn Haldun Üniversitesinde özgün fikirler üretmek isteyen araştırmacılar için Yüksek Lisansa son başvuru tarihi 16 Şubat.

İbn Haldun Üniversitesi

Yüksek Lisans başvurusu için son gün

Kariyerinde “dünyaya açılma” hedefi olan gençlere, önemli fırsatlar sunan İbn Haldun Üniversitesinde 2018-2019 Güz Dönemi yüksek lisans erken kayıt başvuruları devam ediyor. Eğitim kalitesi ve farklı projeleri ile İbn Haldun Üniversitesi, her yüksek lisans öğrencisinin yurt içinde ve yurt dışında araştırma yapma hayalini de gerçeğe dönüştürüyor. Bu kapsamda İbn Haldun Üniversitesinin yüksek lisans programlarına başvurup başarılı olan öğrenciler, üniversitenin Washington, Londra ve Alor Setar’da bulunan eğitim noktalarında da uluslararası düzeyde eğitim alma ve araştırma yapma imkânına sahip olacaklar. Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinin yanı sıra İbn Haldun Üniversitesinde öğrenciler, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca gibi Batı dilleri; ayrıca Çince ve Malayca gibi Doğu dillerini de seçmeli olarak alabiliyor.

Lisansüstü programlara odaklanmak suretiyle alanında özgün fikirler üretecek araştırmacılar yetiştirmeyi hedefleyen üniversitenin öğrencilerinin yüzde 75’i yüksek lisans öğrencilerinden oluşuyor. Toplam öğrenci sayısının %35’ini oluşturan yabancı öğrencilere zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi veriliyor. Bu da hem Türk öğrencilere hem de yabancı öğrencilere farklı dillerde kuracakları diyaloglarla yurt dışına gitmeden dil pratiği yapma imkânı tanıyor. Ayrıca başarılı öğrencilere derecelerine göre; Londra, New York ve Malezya’da İngilizce dil eğitimi ve akademik eğitim imkânları sunuluyor.

Her alanda başarılı çalışmalar

Sosyal bilimlerin farklı alanlarında yetkin, uluslararası platformlarda ve eğitim kurumlarında çalışmalar yapmış bir akademik kadroya sahip olan İbn Haldun Üniversitesinde; Klinik Psikoloji, Türkiye Çalışmaları, Din Bilimleri, Uluslararası ve Mukayeseli Hukuk gibi öğrencilerin daha spesifik alanlarda yüksek lisans yapabileceği bölümler bulunuyor.

Hangi Fakülteler Var?

2015 yılında kurulan İbn Haldun Üniversitesinde; Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Yönetim Bilimleri ve Eğitim Fakültesi bulunuyor. Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesinin kurulması için de hazırlıklar devam ediyor.

İbn Haldun Üniversitesi 2018-2019 yüksek lisans erken kayıt başvurusu için son tarih 16 Şubat.

Detaylı bilgi için: http://apply.ibnhaldun.edu.tr/basvur/

 

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Anaokulu

AİLELERE ANAOKULU İLK GÜNÜ UYARILARI

Anaokulu süreci, çocuğun hayatındaki her başlangıçta olduğu gibi hem çocuk hem de aile için zorlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir