Anasayfa / EĞİTİM / İNGİLİZCE’Yİ BU ÜLKELERDE ÖĞREN!

İNGİLİZCE’Yİ BU ÜLKELERDE ÖĞREN!

 

Yabancı dil, hayatın her alanında gereklilik haline gelen bir unsur. Hem gündelik yaşamda, hem de profesyonel iş hayatında yabancı dilin insana farklı kapılar açtığını hepimiz biliyoruz. Özellikle bir dünya dili olan İngilizce’nin eğitimi için çok sayıda dil okulu mevcut. Ancak eğitimciler, yabancı dilin en iyi şekilde öğrenilmesi için yurt dışına çıkılmasının büyük bir avantaj olduğunu vurgulamakta. Biz de sizlere İngilizce’yi yurt dışında en iyi öğrenebileceğiniz 5 ülkenin listesini hazırladık. 

İngilizce eğitimi

İNGİLTERE

İngilizce’nin profesyonel bir şekilde geliştirilmesi için ilk büyük adres tabi ki İngiltere. İngiltere’nin İngilizce’nin anavatanı olması bir çok avantaj sağlayacaktır. Bu ülkede zengin kütüphane ve etkinliklerin yer alması, dili daha iyi kavramanızda etken olacaktır. İngiltere’de bu eğitimi düşük maliyetlerle alacağınız bölgeler mevcut.

Bu dil okullarının arasından, küçük lokal olanları ve zincir olanları da tercih edebilirsiniz. Örnek verecek olursak; küçük lokal okullar, sizlerin memnun ayrılmanız için her türlü girişimi sağlamakta. Bireysel ihtiyaçlar bu tip okullarda, çok daha rahat bir şekilde karşılanabilir. Çok merkezli okullarda da nerede olursanız olun eğitim kalitesinde bir standart belirlenmiştir. Bu okullar, teknolojinin kullanımı açısından oldukça başarılıdır.

İngiltere’de ülkenin neredeyse tüm bölgelerinde dil okullarının bulunduğunu da hatırlatalım. Ancak, bunlar arasında en yoğun olanları, Londra’yla birlikte, Güney İngiltere’deki Bournemouth ve Brighton’dur. Cambridge ve Oxford da önemli merkezler arasındadır. Ülkedeki şehirlerin yakın mesafede olması da ciddi bir avantajdır.

İngilizce eğitimi

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ (ABD) 

Amerika Birleşik Devletleri de (ABD) İngilizce’nin ana dil olarak kullanıldığı bir ülke. Bu ülkedeki kültürel çeşitlilik, dil öğrenme sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bununla birlikte dil eğitimini alırken, çalışma fırsatının da sunulması bu ülkeyi tercih etmeniz için ikna edici sebeplerden.

ABD’de dil okullarının yoğun olarak bulunduğu yerlerin başında New York gelmekte. Yine Los Angeles, Boston, San Diego ve Boston da kaliteli bir İngilizce eğitimi alacağınız bölgeler arasında. Bu ülkenin, her yıl farklı coğrafyalardan öğrenci kabul etmesi, kültürel kaynaşmanın yanında, dil eğitiminde pratik yapmanız için de olumlu bir etken.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ABD üniversitelerinin yerine bakmanız yeterli. Dil eğitiminin ardından, sertifika programı ve ya yüksek eğitime de bu ülkede devam edebilirsiniz. Dil eğitimini, dil okullarının dışında, üniversite yerleşkelerinin içerisinde de alabileceğinizi unutmayın. ABD’de İngilizce eğitimi almanın, CV’nize yapacağı katkılar ise bu işin piyangosu diyebiliriz.

İngilizce eğitimi

MALTA

Malta, dil öğrenmenin yanı sıra tatil yapmak için de muazzam bir ülke. İki resmi dili olan ülkede Maltaca’yı da temel seviyede öğrenmeniz mümkün olacaktır. Dil okulları ile meşhur olan Malta, öğrenciler tarafından tercih edilen ülkelerin başında bulunmakta.

Ülkenin, dil eğitimi için tercih edilmesinde, kurs ücretlerindeki uygunluk da önemli bir etken. Bunun en önemli sebebi de ülkedeki nüfusa oranla dil okullarının fazlalılığı. Haliyle rekabet, dil eğitimi alacak olan kişiye yarıyor. Yaşamsal giderlerin ucuz olması da Malta’yı cazip kılıyor. Okuldaki dil okullarının kalitesinin devletin denetiminde olması, rotayı Malta’ya çevirten maddeler arasında.

Malta’da dil eğitimi için çok sayıda alternatif paket programlar bulunmakta. Paket programlar ile içerisinde eğitimden, havalimanı transferine kadar bir çok masrafı tek kalemde ödeme imkanınız mevcut.

İngilizce eğitimi

İRLANDA

İrlanda’da İngilizce eğitimi için en ideal ülkelerden biri olarak dikkat çekmekte. Kurs süresince İngilizce öğrendiğiniz gibi bu ülkenin şivesine de hakim olabilirsiniz. Ayrıca dil eğitimini için İrlanda’yı seçmek, James Joyce ve Oscar Wilde gibi yazarların kitaplarının orjinaline ulaşıp okuma fırsatını da size sunuyor.

İrlanda’da dil eğitimi alabileceğiniz okulların çoğu başkent Dublin’le birlikte, Cork, Galway ve Limerick şehirlerinde yer alıyor. Ülkedeki dil okullarında farklı programlar bulunmakta. İrlanda’nın İngilizce eğitimi alınacak ideal ülkeler arasında yer almasının bir sebebi de Türk öğrenci sayısının az oluşu. Çünkü, öğrencilerin farklı kültürlerle etkileşim halinde olması, aldığı eğitimden üst düzey faydalanması anlamına geliyor. İrlanda’nın kültürel ve sanatsal birikimi de dil eğitimi için tercih sebepleri arasında.

İngilizce eğitimi

KANADA

Kanada’da dil eğitimi alacağınız süre 6 aydan az ise öğrenci vizesi almanıza gerek yok. Bu işlemi ziyaretçi vizesiyle halletmeniz de mümkün. Kanada’daki düzenli hayat, refah seviyesinin yüksekliği dil eğitiminden en iyi şekilde faydalanmanız için güzel bir fırsat. Tabi burada da dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var. Güvenli bir İngilizce eğitiminin sunulduğu ülkede Fransızca’nın konuşulduğu şehirler bulunmakta. Sizin yapmanız gereken, İngilizce’nin daha ağırlık olarak kullanıldığı şehirleri seçmek olacaktır.

Bu ülkelerde alacağınız eğitimle İngilizce’yi profesyonelce konuşabilir, dilin tüm özelliklerine hakim olabilirsiniz. Dil pratiğini geliştirmek için size sayısız fırsatlar sunan ülkeler, kültürlerin kaynaşması ve yeni gelenekleri tanımanız için altın değerinde imkanlara sahip.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

ingilizce hazırlık eğitimi

İngİlİzce hazırlık eğİtİmİ kalİtesİnİ İyİleştİrmeye yönelİk pİlot çalışma başladı

YÖK, YÖKAK ve British Council işbirliğiyle, İngilizce hazırlık eğitimi kalitesini iyileştirmeye yönelik pilot çalışma başlatıldı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir