Anasayfa / EĞİTİM / İSPANYOLCAYI YAŞAYARAK ÖĞRENMEK İSTEYENLERİN ADRESİ: CERVANTES ENSTİTÜSÜ

İSPANYOLCAYI YAŞAYARAK ÖĞRENMEK İSTEYENLERİN ADRESİ: CERVANTES ENSTİTÜSÜ

Cervantes Enstitüsü

Cervantes Enstitüsü, 1991 yılında İspanyol Devleti tarafından kurulan, İspanya’nın ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin dillerinin yanı sıra bu ülkelerin kültürlerini de isteklilere öğretme amacıyla hareket eden bir kurumdur. Enstitünün merkezi Madrid’de bulunur ancak İstanbul Taksim’de de bir şubesi vardır.

Cervantes Enstitüsü’nün çalışma alanı, İspanya ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin akademik ve kültürel dünyalarının temsilcileri tarafından belirlenir. Enstitü, İstanbul’daki faaliyetlerinde müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar ve kentin kültür sanat yaşamına yön veren diğer kurum ve vakıflarla işbirliği de gerçekleştirir. Kültürel etkinlikler düzenleyerek İspanyol kültürünün tanıtılmasını sağlaması, bilhassa dili, öğrencilerin kültürü yaşayarak öğrenmesini hedeflemesi de dikkate değerdir.

“İspanyolca konuşulan ülkelerdeki kültürel mirasları da aktarma ve tanıtma amacı olan enstitü, konser, gezi, film gösterimi, kitap tanıtımı, sergi, okuma atölyeleri gibi aktivitelerle sosyalliğe de önem verir, derslerin tekdüze geçmesini engeller.”

Cervantes Enstitüsü’nde Genel Kurslar

İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde genel kurslar, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na göre 6 seviyede düzenlenir. Şirket ve kurumlar için özel kurslar da verilir. Özel ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına sahip öğrenciler, örneğin iş İspanyolcası, farklı düzeyler için konuşma (konverzasyon) kursları isteyenler de aradıklarını bulabilirler. Gençlere ve yetişkinlere yönelik eğitimlerin yanı sıra çocuklar için de kurslar mevcuttur. Kurslar, anadili İspanyolca olan, ELE Yabancı Dil Olarak İspanyolca formasyon eğitimine tâbi, seçkin öğretmenler tarafından verilir. Cervantes Enstitüsü, İspanyolcayı yaşayarak öğrenmeniz için tüm olanakları seferber eder.

Ayrıntılı bilgi için: http://estambul.cervantes.es/tr/default.htm

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Anaokulu

AİLELERE ANAOKULU İLK GÜNÜ UYARILARI

Anaokulu süreci, çocuğun hayatındaki her başlangıçta olduğu gibi hem çocuk hem de aile için zorlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir