Anasayfa / EĞİTİM / İŞTE YURTDIŞINDA EĞİTİM HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREBİLECEĞİNİZ EKONOMİK ÜNİVERSİTELER

İŞTE YURTDIŞINDA EĞİTİM HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREBİLECEĞİNİZ EKONOMİK ÜNİVERSİTELER

Birçok gencin hayalini üniversite eğitimini yurtdışında sürdürmek süslüyor. Fakat, hem konaklama hem de eğitim masrafları, çoğu kez bu hayallerin suya düşmesine sebep oluyor. Yüksek ücretler nedeniyle kariyer planlamalarında değişikliğe giden gençler için çıkış yolu var aslında… Çünkü yurtdışında bulunan bazı üniversiteler ücretsiz eğitim veriyor. Bazıları ise çok düşük meblağlarla eğitiminizi tamamlama imkanını sizlere sunuyor…

10 ekonomik üniversite

(1) AALTO UNIVERSITY (FİNLANDİYA)

Bu üniversite eğitim denildiğinde bir dünya markası Finlandiya’da yer alıyor. Helsinki’deki üniversite eğitim programlarının tamamı ücretsiz. Aalto University, dünyadaki 400’ün üzerinde üniversite ile işbirliği içerisinde.

10 ekonomik üniversite

(2) TALLINN UNIVERSITY OF TECHONOLOGY (ESTONYA)

Bu üniversite Estonya’da yer alıyor. Başkent Tallinn’deki eğitim kurumunun bir başka özelliği de var. O da ülkedeki tek teknik üniversite olması. Köklü bir tarihe sahip olan üniversitede mühendislik eğitimini ücretsiz alabilirsiniz.

10 ekonomik üniversite

(3) CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY (MACARİSTAN)

1991 yılında kurulan üniversite Budapeşte’de bulunuyor. Kültürel bir birikimi olan ve kütüphanesinin zenginliğiyle adından söz ettiren üniversitede eğitim olanakları gayet uygun. Master eğitimi alanların yüzde 80’i burstan faydalanıyor. Doktora yapanların ise yüzde 92’lik kısmı tam burslu olarak eğitim hayatlarını sürdürüyor.

10 ekonomik üniversite

(4) UNIVERSITY OF BREMEN (ALMANYA)

Almanya’nın elit eğitim kurumlarından olan University of Bremen, 1971 yılında kuruldu. Bu üniversitede lisans ve yüksek öğretim eğitimi almak isteyenler her sömestr başına 275 Euro ücret ödemekte. Bunun içerisine şehir içindeki ulaşım masrafları da dahil edilmiş durumda.

10 ekonomik üniversite

(5) NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS (RUSYA) 

National Research University Higher School Of Economics, Moskova’da bulunuyor. 1992 yılında kurulan yüksek eğitim kurumunda, doktora programlarından ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz.

10 ekonomik üniversite

(6) UNIVERSITY OF COLOGNE (ALMANYA)

Almanya’nın Köln şehrindeki üniversitenin kuruluş tarihi 1388. Üniversitede 7 fakülte bulunuyor ve  yüzlerce profesör eğitim veriyor. Hem lisans, hem de yüksek lisans programlarında ücretler oldukça uygun. University of Cologne’de her sömestr döneminde 250 Euro ödeyerek eğitime başlayabilirsiniz.

10 ekonomik üniversite

(7) CHARLES UNİVERSITY IN PRAGUE (ÇEK CUMHURİYETİ)

Tarihi öneme sahip üniversitelerden biri olan Charles University In Prague, Çek Cumhuriyeti’nin gözde yükseköğretim kurumlarından biri. Kuruluşu 1348 yılına dayanıyor. Başkent Prag’da yer alan üniversitede bölümlerin fiyatı 500 Euro’dan başlıyor.

10 ekonomik üniversite

(8) KAUNAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY (LİTVANYA)

Kaunas University of Technology, Litvanya’da yer alıyor. Burada eğitimin fiyatları her sömestr başına 700 Euro gibi bir fiyattan başlıyor. Bu üniversite de Baltık’ta yer alan teknik üniversitelerin en büyüğü.

10 ekonomik üniversite

(9) UNIVERSITY OF VIENNA (AVUSTURYA)

Bu üniversite, Avrupa’nın en köklü, eski üniversitelerinden biri olarak dikkat çekmekte. Avusturya Dükü IV. Rudolf’un kurduğu üniversitenin geçmişi 1365’e uzanıyor. Üniversitede 130 adet bölüm var. Enstitü sayısı ise 50 civarında. Bu yükseköğretim kurumunda her sömestr başına 726 Euro ödeme yaparak eğitim almak mümkün.

10 ekonomik üniversite

(10) UNIVERSITY OF BELGRADE – SIRBİSTAN

Bu üniversite, statüsüne 1905 yılında kavuştu. Sırbistan’ın başkentinde yer alıyor. 31 fakülte ile birlikte 8 araştırma merkezine sahip. Burada da fiyatlar 1000 Euro’dan başlamakta.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Anaokulu

AİLELERE ANAOKULU İLK GÜNÜ UYARILARI

Anaokulu süreci, çocuğun hayatındaki her başlangıçta olduğu gibi hem çocuk hem de aile için zorlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir