Anasayfa / EĞİTİM / SINAV STRESİNİ YEŞİL ALANLARDA VAKİT GEÇİREREK AZALTABİLİRSİNİZ

SINAV STRESİNİ YEŞİL ALANLARDA VAKİT GEÇİREREK AZALTABİLİRSİNİZ

Snav stresi

Yeşilin en anlam bulduğu, ruha dinginlik katan doğa, konsantrasyon problemi yaşayan öğrencilerin de imdadına koşuyor. Umutla, yenilenmekle, dinçlikle özdeşleştirilen bir renk olan yeşil, sinir sistemi üzerindeki olumlu etkileriyle ve stres azaltan, göz dinlendiren, zihin açan, yorgunluk gideren etkileriyle de biliniyor.

Sınava girmeden veya stresli geçeceğini düşündüğünüz herhangi bir durumun öncesinde ormanda, yeşil alanlarda yapacağınız kısa bir koşu, ruh sağlığınız üzerinde yararlı izler bırakacak. Özellikle uyku problemleri çekenler için rahatlatma etkisi olan yeşil, doğanın bize en güzel armağanı. Yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi arttırmanın, şayet ders çalışıyorsanız konsantrasyon ve dinamikliğinizi sağlamanın doğal yolu, yeşille biraz daha fazla vakit geçirmek.

Sınav stresi

Çocukların küçük yaştan itibaren doğayla vakit geçirmelerinin, hem ruhsal hem de bedensel sağlıkları açısından faydalı olduğu konusuna vurgu yapan uzmanlar, ileriki yaşlarda beden ve zihin sağlığı için de her gün yeşilliklerde kısa bir koşuyu öneriyorlar. Sınav döneminde olan ve ders çalışmakta zorlanan gençlerin, doğanın içinde, oksijenin bol olduğu alanlarda çalışmalarının daha kolay olduğu gözlemleniyor. Yeşil alanlar ve burada geçirilen vakit, ayrıca küçük yaşlardaki çocuklarda görülebilen öfke patlamalarının, anksiyetenin, agresif tavırların da aza indirgenmesini sağlıyor. Doğa sevgisi, çocuğun her canlıya ve hayata karşı sevgi besleyebilmesinin de temelinde yatıyor. Tabi öğrencilerine beton yerine yeşil bir bahçe imkânı sunan okullar da bu matematiğe göre bir adım öne çıkıyorlar.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Komatsu,-VR-teknolojisi

Komatsu, VR teknolojİsİnİ Meslek Lİselerİ İle buluşturuyor

Müşterilerine uçtan uca hizmet sunma vizyonuyla faaliyetlerine devam eden Temsa İş Makinaları, meslek liselerindeki öğrencilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir