Anasayfa / EĞİTİM / YURTDIŞINDA SANAT EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI NELER?

YURTDIŞINDA SANAT EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI NELER?

Yurtdışında sanat eğitimi

Sanat ve tasarım eğitimini yurtdışında almak, pek çok açıdan avantajlı. Özellikle mimarlık, moda tasarımı ve iç mimari gibi alanlarda sizler için çok sayıda program mevcut. Spesifik ve özel konularda eğitim alma imkanı sağlayacak olan yurtdışı deneyiminin, size neler katacağını öğrenmek ister misiniz? 

Öncelikle, sanat eğitimini yurtdışında almanız, farklı kültürlerle kaynaşma imkanını sağlayacak ve bu da üreticiliğinize mükemmel katkılar sunacaktır. Hayatınızı da renklendirecek deneyimle, orjinal fikirler sunabilir, yaratıcılığınız daha da  gelişebilir. Okullardaki son teknolojiye sahip atölye ve stüdyolar, yeniliklerin takipçisi olmanız konusunda da size rehberlik eder.

Stajınızı da kapsayan eğitimler çerçevesinde, profesyonel iş yaşamındaki beklentiler hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Okulların, sektör içerisinde yer alan birtakım firmalar ile yürüttüğü projeler, sizin işinize yarayacaktır. Bu projelerde görev almanız, iş hayatınızı şekillendirme çalışmalarınızda da size yardımcı olur.

Yurtdışında sanat eğitimi

Etkinlikler, kendinizi geliştirip çalışmalarınızı sunabileceğiniz önemli alanlardır

Gideceğiniz okulun lider bir konuma sahip olması, sizin sektörle daha sıcak ilişkiler kurmanız için oldukça önemlidir. Bu mezuniyetinizin ardından kolayca iş bulmanıza imkan sağlayabilir.

Okulunuz tarafından düzenlenen fuar ve sergi gibi organizasyonlar, kendinizi geliştirmeniz için önemli kilit noktalardandır. Dünyanın bir çok ülkesinden gelen insanların kültürünü tanımak, kendi kültürünüzü tanıtmak, sanatsal açıdan daha verimli eserlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlar.

Özellikle tasarım ya da moda alanında bir eğitim almak istiyorsanız öncü adreslerinizin İtalya, Fransa, Amerika ve İngiltere olduğunu da dipnot olarak paylaşmakta fayda var.

Bu alanlarda yurtdışında eğitim almak isteyenler için, sertifika ile diploma programlarının 3 ay ila 1 yıllık zaman dilimi arasında değiştiğini de belirtelim. Önlisans programları da Türkiye’de olduğu gibi 2 yıl sürmekte. Lisans programlarının süresi ise 3,5 ya da 4 yıl olarak değişmekte. Master programları ise gittiğiniz ülkeye göre değişkenlik göstermekte. Yaz aylarında 4 ve 6 hafta süren workshoplar da size fayda sağlayacak detaylar arasında.

Eğer söz konusu alanlardaki eğitimi yurtdışında bulunan bir üniversitede alacaksanız, pek çok kurum sizin için yurt imkanı da sunmakta. Akademi ve enstitülerin de yurtları bulunmuyor. Ancak, konaklama konusunda size gereken yardım gösterilecektir. Kimisi, paylaşımlı öğrenci evlerinden faydalanmanız için size rehberlik eder, kimisi de gönderdiği bilgi dosyası ile konaklama sorununu çözmenize yardımcı olur.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Anaokulu

AİLELERE ANAOKULU İLK GÜNÜ UYARILARI

Anaokulu süreci, çocuğun hayatındaki her başlangıçta olduğu gibi hem çocuk hem de aile için zorlayıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir