Anasayfa / ETKİNLİK ÖNERİLERİ / “DÜŞLER BAHÇESİ” KARADENİZLİ ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENİYOR

“DÜŞLER BAHÇESİ” KARADENİZLİ ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENİYOR

Düşler Bahçesi

SU Oyuncuları “Düşler Bahçesi” ile Karadenizli çocuklara gidiyor

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları, “Düşler Bahçesi” adlı çocuk oyununu bu kez Karadenizli çocuklar için sahneliyor.  2011’den bu yana toplumsal duyarlılık bilincini tiyatro ile birleştiren Sabancı Üniversitesi öğrencileri bu yıl 3 -5 Nisan 2018 tarihleri arasında Samsun, Ordu ve Giresun’da tiyatroya erişimi kısıtlı olan çocuklar için sahne alacak.

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü “SUOyuncuları” 2011 yılından bu yana toplumsal duyarlılık projesi olarak çocukları tiyatro ile buluşturmak, tiyatroyu sevdirmek, ilkokul çağındaki çocukların sosyal ve kültürel farkındalıklarını sanat yolu ile arttırmak amacıyla farklı illerde çocuk oyunları sahneliyor. İlkokullarda ücretsiz gösterimlerle gerçekleşen proje bu yıl “Düşler Bahçesi” adlı oyun ile devam ediyor. Sabancı Üniversitesi öğrencileri 3 -5 Nisan 2018 tarihleri arasında Samsun, Ordu ve Giresun‘da tiyatroya erişimi kısıtlı olan çocuklar için sahne alacak.

SUOyuncuları “Düşler Bahçesi” oyunu ile çocuklara her geçen gün insanlar tarafından kirletilmeye devam edilen dünyamızın ne denli zarar gördüğünü ve onu korumak için neler yapılabileceğini göstermeyi amaçlıyorlar. Aynı zamanda dostluk ve yardımlaşma temalarını da işliyorlar. SUOyuncularının başka bir amacı ise, üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin farklı coğrafyalarına yönelik farkındalığını arttırmak ve öğrencilerin toplumsal sorumluluk bilincini kazanmasını sağlamak.

SUOyuncuları turne kapsamında, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle, daha önce tiyatroyla tanışma imkanı bulamamış 2000 çocuğa ulaşmayı amaçlıyorlar.

Oyun ücretsizdir

Oyun Takvimi

3 Nisan 2018 Salı – Samsun (Vezirköprü)

4 Nisan 2018 Çarşamba – Ordu (Merkez)

5 Nisan 2018 Perşembe – Giresun (Merkez)

Oyunun Künyesi 

Oyunun adı: Düşler Bahçesi

Yazarı: Savaş Özdemir

Konusu: İki sevimli meymenetsiz böcük:Kırt Kırt ile Cırt Cırt da sebzeler yetişmediği için aç kalmışlardır ve çok mutsuzdurlar. Bir süre neden doğanın bu hale geldiğini tartışırlar ve sürekli birbirleriyle didişirler. O kadar sevimlidirler ki onlara kızamayız ve aslında o kadar doğru bilgiler aktarırlar ki onlara geveze diyemeyiz.Nihayet, tabiat ana Çiftçi kızın ve annesinin yakarışını duyar ve sebzeleri olgunlaştırır. Büyülü bir atmosferle sebzeler canlanırlar. Çiftçi kız ve annesi ile tanışırlar onlara yardım etmek için tabiat ana tarafından gönderildiklerini söylerler. Sebzelerin çiftlikte yeşerdiğini gören Kırt Kırt ve Cırt Cırt karınlarını doyurmak için harekete geçer. Buna karşılık Çiftçi Kız ve sebzelerimiz de Kırt Kırt ve Cırt Cırt ile mücadele etmek için bir plan yaparlar ve eğlenceli şekilde devam eden çekişme insanların, böceklerin ve sebzelerin hep birlikte şarkı söylemeleriyle sona erer.

Yönetmen: Gülnaz Erol, Duygusu Güneş

Yardımcı Yönetmen: Beyza Ergincan

Oyuncular: Begüm Çelik,Samet Aktaş, Beyza Ergincan, Ece Günay, Gülçin Uras, Gülnaz Erol, Duygusu Güneş, Mısra Karallı

Işık-Ses: İdil Erdoğan, Emre Kaygısız

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

Hospitadent_Cocuk_Tiyatrosu

HOSPİTADENT ÇOCUK TİYATROSU, MİNİK SEYİRCİLERİ BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Çocuklara, küçük yaşta ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak amacıyla hayata geçirilen Hospitadent Çocuk Tiyatrosu, “23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir