Anasayfa / GÜNDEM / BİTİRME PROJESİ VEYA TEZİNE BURS MÜJDESİ

BİTİRME PROJESİ VEYA TEZİNE BURS MÜJDESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından, 2018 yılında bitirme projesi veya tezi hazırlığı yapan 200 tane lisans öğrencisi için burs imkanı sağlanacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 200 öğrenci için verilecek burs miktarının 450 TL olduğunu ve 4 aylık süreyle verileceğini ifade etti. Yapılan çalışmaya, şehir planlamacılığı, mimarlık, kimya, biyoloji, çevre, inşaat, kimya, elektrik-elektronik mühendisliği, makine mühendisliği alanları dahil olabilecek. Bu dallar için belirlenen konu başlıklarında proje hazırlayan öğrenciler www.tucev.org sitesine girerek online başvuru yapabilecek. Başvuruların 20 Ocak tarihine kadar süreceği bildirildi.

BURS ÖDEMELERİ 1 ŞUBAT’TA 

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından burs ödemeleri 1 Şubat tarihinde başlayacak. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, üniversitelerinin doktora ve tezleri kabul etmesinin ardından, çalışmalarının birer kopyasını Türkiye Çevre Koruma Vakfı’na gönderecek. Bu kopyalar, yazılı ve CD formatında aktarılacak. Çalışmalar daha sonra Çevre Şehir Kütüphanesi arşivine kazandırılacak.

“HEM MADDİ HEM DE MANEVİ DESTEK SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Öğrenciler için hem maddi hem de manevi destek sunmayı sürdüreceklerini dile getiren Bakan Özhaseki, başlatılan burs seferberliği kapsamında 500’ün üzerinde bitirme projesi ve tezi, 38 adet yüksek lisans tezinin sonuçlanmasına katkı sunduklarını belirtti. 16 adet doktora öğrencisine katkılarının devam ettiğine dikkat çeken Özhaseki, bu seneki sayının 200 lisans öğrencisi olduğunu anımsattı.

 

Fotoğraf: www.ensonhaber.com

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekİm Emzİrme Haftası/Yenİdoğan Bebeklerde Emzİrme Nasıl Olmalıdır?

Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, emzirme ile ilgili merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir