Anasayfa / GÜNDEM / IMAGINEER KIDS, 42 MASLAK’TA AÇILDI

IMAGINEER KIDS, 42 MASLAK’TA AÇILDI

Imagineer Kids

Çocuklara ve ailelere farklı bir deneyim sunacak olan Imagineer Kids, “Cartoon Network Bilinmeyenler Dünyası” sergisi ile 42 Maslak’ta açıldı. 

İstanbul’un kalbi Maslak’ta, her an yaşayan bir mahalle olarak bölgenin tüm ihtiyaçlarına hitap eden, karma yaşam merkezi 42 Maslak, şehre dinamizm katmaya devam ediyor. Maslak’ın her geçen gün değişip yenilenen sosyo-kültürel yapısını ve dünyada gelişen trendleri göz önünde bulundurarak genç ve dinamik ruha uygun konseptleri ve markaları bünyesine katan 42 Maslak, şimdi de eğitici ve eğlenceli bir dünyanın yeni adresi olacak Imagineer Kids’i çocuklar ve aileler ile buluşturdu. 

Imagine (hayal et) ve Engineer (mühendis) kelimelerinin birleşmesinden doğan Imagineer Kids, Türkiye’de çocuklarla ilk defa buluşan “Cartoon Network Bilinmeyenler Dünyası” sergisi ile açıldı. Sergi; çocuklara her zaman karşılaşılan fakat sebebi bilinmeyen ilginç bilgileri eğlenceli bir şekilde deneyimleterek öğretiyor. Çocuklar bu sergide bir muz ile DNA’larının yüzde ellisinin aynı olduğunu, saçların neden beyazladığını, kutup ayılarının aslında siyah olduğunu Power Puff Girls’ün, Ben 10’in, Adventure Time’ın, Gumball’un ve Kafadar Ayılar’ın karakterlerinden öğreniyor. 

Geleceğin üretken ve yetenekli bireylerinin yetişmesine katkı sağlayacak

Ulusal Tarih Müzesi- Londra, Manhattan Çocuk Müzesi – A.B.D., Miami Çocuk Müzesi – A.B.D., Londra Bilim Müzesi – İngiltere gibi şehirlerin sergi, eğitim, eğlence, kültür ve aile aktivitelerini bünyesinde bulunduran örneklerle; eğlenirken öğrenmeyi odak noktasına alan Imagineer Kids, Türkiye’deki bu eksikliği tamamlamayı hedefliyor. Farklı deneyimsel alanlarda çocuklara modern ve eğlenceli yeni bir dünyanın kapılarını aralayacak Imagineer Kids, çocukların sınırsız hayal gücüne bilim ve teknoloji ile yön verirken eğlenceli ve öğretici alanlarıyla geleceğin üretken ve yetenekli bireylerinin yetişmesine katkı sağlayacak. 

Çocukların sınırsız hayal gücüne bilim ve teknoloji ile yön veren eğlenceli ve öğretici alanlarıyla dikkat çeken Imagineer Kids, eğitimi ve eğlenceyi bir araya getiren “Edutainment” konseptiyle 4-12 yaş grubu çocuklara kendi okul müfredatıyla uyumlu ve STEAM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) eşliğinde eşsiz bir deneyim imkanı sunacak. 0-3 yaş çocuklara yönelik özel modülleri ile de her yaştan çocuğa bu muhteşem dünyayı deneyimleme imkanı sağlayacak. Eğitim ve çocuk pedagojisinde uzman kadronun gözetimi eşliğinde, titizlikle hazırlanan özgün içerikleriyle Imagineer Kids’te çocuklar eğlenirken öğrenecekler.

Dünyaca ünlü lisanslı karakterler 42 Maslak Imagineer Kids’te!

Çocukların hayran olduğu dünyaca ünlü lisanslı karakterlerin bir arada bulunduğu özel bir çocuk dünyası olarak tasarlanan Imagıneer Kids; Cartoon Network, Oddbods, DC Comics gibi çok sevilen karakterleri çocuklarla buluşturacak. Imagineer Kids’te, çocuk ve yetişkinler için sergilerin gerçekleştirileceği sergi alanı, çocuk tiyatroları, doğum günü odaları, özel temalı etkinlik alanları, sevdikleri lisanslı karakterlerle buluşacakları şov sahnesi bulunacak. Çocukların kostüm karakterlerle birlikte hayal dünyalarındaki gibi doğum günü partileri düzenleyebileceği Imagineer Kids; küçüklerin keşif dünyalarına hitap ederken söyleşilere, atölyelere ve ayrıca iş dünyası içinde eğlenceli kurumsal etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Gün sonunda unutulmayacak birçok deneyim ile alandan ayrılacak aile ve çocuklar sürekli yenilenen konseptler ile birçok yeni deneyimi yılın her anı yaşayabilecekler.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekİm Emzİrme Haftası/Yenİdoğan Bebeklerde Emzİrme Nasıl Olmalıdır?

Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, emzirme ile ilgili merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir