Son Haberler
Anasayfa / GÜNDEM / KANSER DEĞİL ÖNYARGI İNCİTİR

KANSER DEĞİL ÖNYARGI İNCİTİR

Kanser haftası

1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftasında kansere karşı tek yürek olmak için,  kanser hastaları hakkındaki önyargıları yıkmak için Tuncay Azaphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri farkındalık projesi gerçekleştirdi.

İnsanlık ve hastalıkların yolları her zaman mücadelede kesişir. Sağlıklı olma, hayata tutunma umudu… Ve en çok bu zamanlarda ihtiyaç duyarız sevdiklerimize, ilgiye, dayanışmaya. Çünkü hayata ancak yakınlarımızdan aldığımız desteğinin içimizde büyüttüğü umut ağacının dallarıyla tutunuruz.

1-7 Nisan kanser haftası boyunca ağırlıkla halkla ilişkiler 10. Sınıf öğrencilerini oluşturduğu sosyal sorumluluk takımı okul ve okul dışında “Kanser Değil Önyargı İncitir temasına yönelik kampanya ile bir yandan herkesin potansiyel bir kanser hastası olduğunu vurgularken bir yandan da maske kullanan kanser hastalarına yönelik önyargılarla dolu toplumsal bakışı eleştirdi. 

Proje kapsamında okul girişinde ilk gün stand açarak broşür ve kanseri temsilen pembe farkındalık kurdelesi dağıtan öğrenciler ayrıca hafta boyunca sınıflarda hazırladıkları sunum ve videolarla arkadaşlarını bilgilendirdiler. 

Kanser haftası

Kanser hastalığını temsil eden maskelerle derslere girerek toplumsal önyargılara da dikkat çeken halkla ilişkiler öğrencilerinin en dikkat çeken etkinliklerinden biri ise kanserle savaşı temsilen yaptıkları spor müsabakası oldu. “Biz de varız” sloganıyla sahaya çıkan bölüm öğrencileri sahaya kanser hastalarının savaşını temsilen kafalarına taktıkları bandanalar ile çıktılar. 

Hafta boyunca sosyal sorumluluğa attıkları etkili imza ile göz dolduran proje öğrencileri, bu ve benzeri projelerin özellikle kendi yaş gruplarında çok etkili olduğunu dile getirirken okulları desteklediği sürece farklı konularda da benzeri çalışmalar yapma arzusunda olduklarını ifade ettiler.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekİm Emzİrme Haftası/Yenİdoğan Bebeklerde Emzİrme Nasıl Olmalıdır?

Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, emzirme ile ilgili merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir