Anasayfa / GÜNDEM / NURTEN ÖĞRETMENİ ARTIK TÜM DÜNYA TANIYOR

NURTEN ÖĞRETMENİ ARTIK TÜM DÜNYA TANIYOR

Samsun’un Ayvacık ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş, Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından 2018 yılı kapsamında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasında gösterildi.

Uluslararası bir vakfın gerçekleştirdiği bir organizasyonda, böyle bir başarıyla yer alan Nurten Öğretmen’in projeleri oldukça dikkat çekici. Akkuş tarafından yaklaşık 8 sene önce start verilen Baba Bana Bir Masal Anlat adlı proje bugün 45 şehirde uygulanıyor. Yine Nurten Öğretmen’in bir projesi olan Oyuncak Kumbarası da çok sayıda ödül kazanmış durumda. Bu proje de 43 şehirde uygulanıyor ve kamuoyunda köy okullarında eğitim gören çocukların oyuncak ile tanışmasını sağlamasıyla biliniyor.

VAKFIN ONURSAL BAŞKANI BILL CLINTON

ABD eski Başkanı Bill Clinton’un onursal başkanı olduğu Varkey GEMS Foundation’un düzenlediği organizasyonun bu büyük onura layık gördüğü Nurten Akkuş, yaşadığı duygudan dolayı çok mutlu. Ulusal alanda çok sayıda projeden ödül aldığını ancak bu başarının uluslararası arenaya taşınmasının gurur verici olduğunu aktaran Akkuş, Türk öğretmenlerinin nasıl bir güce sahip olduğunu duyurduğunu, bundan dolayı da büyük bir mutluluk yaşadığını kaydetti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI TELEFONLA ARAYARAK TEBRİK ETTİ

Öte yandan Nurten Öğretmen’in elde ettiği bu başarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın da dikkatini çekti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ayvacık Anaokulu’nun müdürü olan Akkuş’u telefonla aradı ve tebrik etti. Aldığı telefondan dolayı da çok sevindiğini dile getiren Akkuş, “Sayın bakanımız İsmet Yılmaz, kendisi telefonla aradı ve kutladı. Bundan dolayı gurur duydum. Türkiye’ye böyle bir başarının kazandırılmasını sağladığım için heyecan ve gurur duydum. Bakan tarafından tebrik edilmemden dolayı da onur duydum. Umarım, bundan sonra ilk 10’a girer, ardından da en iyi öğretmen olarak seçilirim” şeklinde temennisini dile getirdi.

Kaynak: www.aksam.com.tr

 

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekİm Emzİrme Haftası/Yenİdoğan Bebeklerde Emzİrme Nasıl Olmalıdır?

Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, emzirme ile ilgili merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir