Anasayfa / KÜLTÜR SANAT / MIYMIY TEYZE’NİN MACERALARI DEVAM EDİYOR!

MIYMIY TEYZE’NİN MACERALARI DEVAM EDİYOR!

Mıymıy Teyzenin MaceralarıAytül Akal ile Zeynep Özatalay’ın hayat verdikleri “Mıymıy Teyze” serisi beşinci kitap Evde Yalnız ile tamamlanıyor. Kıpır kıpır öyküsü ve mizahi resimleriyle beş yaş ve üzeri çocukların sevgisini kazanan Mıymıy Teyze, serinin son kitabında yine çok güldürüyor.

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Aytül Akal’ın kaleme aldığı Mıymıy Teyze serisinin beşinci kitabı Evde Yalnız, Uçanbalık Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 

Zeynep Özatalay’ın ilgi çekici resimleriyle hayat verdiği Mıymıy Teyze serisinin yeni kitabı, beş yaş ve üstü çocukların hem eğlenecekleri hem de çok şey öğrenecekleri bir kitap olacak.

Evde yalnız olan Mıymıy Teyze için aksiliklerle dolu bir gündür. Musluk bozulur, avize devrilir, sandalye kırılır… Ümidini yitirip yapayalnız olduğunu düşündüğü sırada birden kapısının zili çalar… Gelen kimdir acaba?

Yansıma sözcüklerle zenginleşen öyküsüyle keyifle okunan Mıymıy Teyze – Evde Yalnız, yaş ve deneyim gözetmeksizin insanların birbirleriyle dayanışmasının ve yardımlaşmasının önemini vurguluyor. 

“Aytül Akal’ın yaşamın ta içinden kopup gelen Mıymıy Teyze tiplemesi, kimimizin komşusu, kimimizin akrabası. Hatta kabul etmek zor olsa bile kimimiz bizzat Mıymıy Teyze’nin kendisi…”

Mıymıy Teyzenin Maceraları

Safter Korkmaz, İYİ KİTAP

Künye:

Mıymıy Teyze 5 – Evde Yalnız

Öykü, 5 yaş ve üzeri

Yazan: Aytül Akal

Resimleyen: Zeynep Özatalay

Fiyat: 13,00 TL

Etiketler: Duygular, çözüm üretme, komşuluk, yardımlaşma

Baskı Detayları: 32 sayfa, mat kuşe kâğıt, resimli, renkli baskı, karton kapak, 20×20 

Mıymıy Teyzenin Maceraları

Yazar Hakkında
Çılgın, özgür, dinamik, hayalperest… Aytül Akal; hayata, yazmaya, renklere, özgürlüğe delice tutkun bir yazar. Ailesini, arkadaşlarını ve yaşamın sunduğu çeşitliliği çok seviyor. Hayatının ona paha biçilmez bir armağan olduğunun farkında. Yazmak, aşk gibi, nefes almak gibi vazgeçilmezi… Zamansa, önünde saygıyla eğildiği…

Mıymıy Teyze karakterine, her an, her durumda hayatında yakınacak bir şeyler bulabilen yazarın annesi ilham olmuş. Akal, diziyi sürdürürken, öykülerde kendinden de izler bulup çok gülmüş.

Çizer Hakkında
Zeynep Özatalay, İstanbul’un Kanlıca semtinde doğdu. Okula başlayınca derslerinde hiç boş durmadı, matematik ve coğrafya öğretmenlerinin çok güzel karikatürlerini çizdiği için apar topar mezun edildi. O tarihten beri gördüğü her şeyi çiziyor ve çocuk kitapları yapıyor. Biri tombul, diğeri zayıf iki kedi kendilerini biraz mama karşılığı eve aldırdıklarından beri onlarla yaşıyor. Yüzmeyi ve kurabiye yemeyi seviyor, ikisini aynı anda denediyse de asla başarılı olamadı.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

GALERİ DİANİ

GALERİ DİANİ, KIŞ SEZONUNU AÇIYOR

GALERİ DİANİ, KIŞ SEZONUNA RESSAM YUSUF KATİPOĞLU VE  RESSAM URSULA SOLTERMANN KATİPOĞLU İLE BAŞLIYOR Galeri Diani, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir