Anasayfa / GÜNDEM / ÇOCUKLAR BU PLATFORMLA DİJİTAL DÜNYANIN ALFABESİNİ ÖĞRENİYOR

ÇOCUKLAR BU PLATFORMLA DİJİTAL DÜNYANIN ALFABESİNİ ÖĞRENİYOR

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile Google tarafından, çocuklardaki temel dijital becerilerin güçlendirilmesini sağlamak amacıyla Algo Dijital adlı bir portal hazırlandı. Ücretsiz portal aracılığıyla çocuklar, bilişimle dünyasınının o geniş kapısını aralamaya başladı bile. Rakamlar, projenin isabetli bir karar olduğunu kanıtlar nitelikle. 

Algo Dijital, açıkçası kodlama eğitimine giriş olarak da adlandırılabilir. Herkesin kolay bir şekilde ulaşabileceği bu portal, rahat bir şekilde öğrenilip, kullanılabiliyor. Kullanım kolaylığı ila dikkat çeken portal, ülkedeki diğer alternatiflerinden de ayrılıyor. 6 ila 14 yaş arasındaki çocuklar, sonuca varmak için tüm adımları kendileri planlayabiliyor. Tamamının Türkçe olması ve gayet anlaşılabilir bir dilde anlatılması da portalın artıları arasında yer alıyor.

Portal aracılığıyla dijital okuryazarlık, blok temelli kodlama ve algoritmik düşünce, çocuklar tarafından eğlenceli ve kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. Çocukların, kodlamayla ilgili temel bilgileri alabilmesi açısından oldukça faydalı olan Algo Dijital, bilişime ilk adım için oldukça ideal.

BAŞARISI RAKAMLARLA ORTADA

Site, üyelik ya da ücret talebinde de bulunmuyor. Siteye giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey, ‘Macera Başlasın’ butonuna tıklamanız. Site,  bundan sonra gerekli yönlendirmelerle yardımcı oluyor. Dijital dünyanın keşfi için önemli bir platform olan Algo Dijital, çocuklara birden çok katkı sağlıyor. Eğlenceli oyunlar aracılığı ile algoritmik düşünce becerisinin kazanılmasına zemin hazırlayan platform, merak ve keşif duygularını da ön plana çıkarıyor.

Platformun bugüne kadar elde ettiği başarı da rakamlarla ortada. Platformda bugüne kadar, 21 bin 95 gezegen oluşturulmuş durumda. Gezegen ziyareti sayısı ise 1 milyon 51 bin 572. Platform aracılığıyla 1 milyon 465 bin 153 kez de blok kod yazıldı.

Hakkında Edu Culture MAG

Buna da Bakın

GALERİ DİANİ

GALERİ DİANİ, KIŞ SEZONUNU AÇIYOR

GALERİ DİANİ, KIŞ SEZONUNA RESSAM YUSUF KATİPOĞLU VE  RESSAM URSULA SOLTERMANN KATİPOĞLU İLE BAŞLIYOR Galeri Diani, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir